Pokud něco chci, tak do toho dávám všechno!

V našem Zumba® světě všichni víme, kdo je Beto. Ale i u nás v ČR máme špičkové instruktory, kteří dosáhli velkých úspěchů. Třeba Karolina  Matouškovásympatická, drobná blondýnka z Brna  je od letošního roku naší první a zatím jedinou Zumba® Jammerkou. Poskytla nám krátký rozhovor.

Karolino, prozraď něco o sobě, odkud pocházíš, studuješ nebo pracuješ?
Narodila jsem se a celý život bydlím v Brně. Po gymnáziu jsem si dala oddych od vzdělání a nastoupila jsem do práce. Před pár lety jsem se rozhodla dodělat si vysokou školu a protože miluji sport a jakýkoliv pohyb, tak volba byla jasná – Fakulta sportovních studií MU v Brně. Vloni jsem úspěšně složila bakalářské státnice, za rok mě (doufám) čekají magisterské.

Jak jsi se dostala k ZUMBA® fitness?
V rámci školy jsem s kamarádkou šla zkusit nějakou „aktuální fitness novinku“ a dostaly jsme se na hodinu Zumba® Fitness. I když jsem dřív závodně a profesionálně tancovala, na té hodině jsem se motala jako tele (což mi dnes nikdo nechce věřit 😎 ) , ale úplně mě to pohltilo. Doma jsem dlouho do noci hledala na internetu písničky a zjišťovala cokoliv o Zumba® Fitness. Dalším krokem bylo samozřejmě školení Basic 1 u Danielky Česnekové a pak už mi nic nebránilo začít.
Nejdříve jsem měla lekce jako „bokovku“ k mému zaměstnání, ale postupem času jsem si uvědomila, že pokud to chci dělat dobře, tak se tomu musím věnovat naplno, takže teď jsem instruktor na plný úvazek a kromě „normálních“ lekcí Zumba® Fitness mám i Zumba® Toning, ZumbAtomic® a jako kompenzaci chi-toning, pilates a PortDeBras®.

My o tobě víme, že jsi ZUMBA® Jammer, můžeš nám trochu přiblížit, co takový člověk konkrétně dělá?
Zumba® Jammer je člen sítě ZIN™, který se specializuje na vymýšlení nových choreografií. Byl vybrán a licencován Zumba Fitness, LLC, aby mohl přádat ZIN Jam™ sessions.  ZJ session je jeden z benefitů pro členy ZIN™.  Každá ZJ session trvá 3 hodiny, jsou dána určitá pravidla ohledně výběru písniček, počtu účastníků, ceny atd. Na ZJ session se účastníci naučí 4-5 originálních choreografií, a to takovým způsobem, aby je mohli hned druhý den použít na svých hodinách. Kromě toho jsou ZJ sessions skvělou příležitostí pro instruktory, aby se navzájem potkali, sdělili si své zkušenosti, načerpali inspiraci. Věřím, že každý si může z těchto ZJ sessions NĚCO odnést.

Výběrové  řízení na pozici ZUMBA® Jammer je asi hodně náročné. Co všechno musí zájemce o tuhle práci splnit?
Zumba® Jammer musí být člen sítě ZIN™. Podmínky se mění, ale je dobré číst emaily a sledovat Newsletter, který všichni členové ZIN™ dostávají.   Obecně se ale dá říct, že zájemci by měli umět komunikovat na slušné úrovni v angličtině, měli by umět vysvětlit kroky, být kreativní, HODNĚ trpěliví, komunikativní, přátelští a samostatní. Pozice Jammera je také hodně o administrativě a v neposlední řadě musí být člověk ochotný cestovat.

Video s Karolinou

Běžný klient se na ZIN Jam™ session nedostane, ale může někde si zacvičit se ZUMBA® Jammerem?
Samozřejmě! V Brně mám spostu svých (nejen) Zumba® Fitness hodin, rozvrh je ZDE . Pokud cestuji na ZJ session do zahraničí, tak vždy pořádám i Master Class, kam je zvána i široká veřejnost.

Co považuješ za svůj největší ZUMBA® úspěch, čeho bys ještě chtěla ve sportu dosáhnout?
Ještě před krátkým časem bych odpověděla že to, že jsem se stala Zumba® Jammerem – když jsem o této pozici slyšela poprvé, tak jsem si říkala, že tak daleko se dostat ani nemůžu. Potom jsem se ale dozvěděla, že budu spolu s dalšími 13 Jammery a Betem & spol. na podiu na Fitness Concertu na Zumba Convention 2012 – snad je jasné, že to přebilo všechny moje dosavadní úspěchy! 😆  O tomhle jsem si z respektu ani nedovolila snít!!! Takže teď si opravdu nedokážu představit, kam dál bych se ještě mohla dostat. O svých plánech raději moc nemluvím, jsem pověrčivá a nechci si je zakřiknout, ale pokud něco chci, tak do toho dávám všechno. Chci cestovat a poznávat nové lidi, dělit se o radost z pohybu a to teď momentálně dělám, jsem tedy maximálně spokojená.

Proč bys doporučila lidem chodit na lekce ZUMBA® fitness?
Je to zábava, úžasný způsob, jak se odreagovat a samozřejmě je to PÁRTY! 🙂 A pokud je lekce Zumba® Fitness vedena kvalitním a vzdělaným instruktorem, tak je to také skvělý způsob, jak hubnout (při dodržování dalších zásad zdravé výživy a pohybu)  nebo se udržovat ve formě. Mimo jiné já jsem si na lekcích našla spoustu nových přátel. A ač to bude znít jako klišé, tak Zumba® mi změnila život, a to doslova. A myslím, že nejsem zdaleka jediná.

Děkujeme za rozhovor.