Mé hodiny jsou plné nejlepších klientek!

Těžko uvěřit, že rozesmátá dívka s vizáží středoškolačky je maminkou dvou dětí. Lucka Tvrdoňová pochází z Ústí nad Orlicí, ale láska ji zavála do nedalekého malebného Potštejna. Vystudovala obor podnikání, tak není žádné překvapení, že je podnikatelkou v oboru výživového poradenství, provozuje e-shop s fitness zbožím a doplňky, a k tomu je instruktorkou fitness. Vede lekce v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Doudlebách nad Orlicí a Rychnově nad Kněžnou. Videokanál Lucky Tvrdoňové na YouTube má dnes 2 128 odběratelů a 2 232 538 zhlédnutí videí!


Lucko, jak ty jsi objevila program ZUMBA® fitness?
Prvně jsem o Zumba® fitness slyšela v roce 2010 v Hradci Králové, kde jsem předcvičovala instruktorkám všestrannosti aerobik. Byla tam ukázková lekce Zumba® fitness a musím se přiznat, že jsem tomu nevěnovala pozornost. Moje klientky aerobiku si ale tento nový styl vyžádaly a tak jsem se přihlásila na kurzy pro instruktory. Všechny kurzy v ČR byly velmi rychle vyprodané, dostala jsem se až po 3 měsících do Bratislavy. Až tam jsem se do Zumba® fitness s Danielkou Česnekovou zamilovala. Nyní vedu ještě posilovací lekce a Zumbatomic®

České muže bohužel Zumba® fitness  příliš neoslovuje…co tvůj manžel?  Chodí k tobě cvičit?
Celá moje rodina mě velice podporuje.  Manžel na Zumbu samozřejmě chodí, ale necvičí, i když už všechny choreografie musí znát nazpaměť 😉 Stará se o hudbu, o tahání aparatury atd. Děti se mnou jezdí na Zumbatomic®,  starší dcera i na různé akce.

Máš neuvěřitelnou zásobu choreografických nápadů. Jak dlouho ti trvá příprava jedné choreografie a jaký rytmus máš nejraději?
To je moc těžké říci. Někdy mám dny, kdy ze sebe nevydám ani jediný nápad. Jindy slyším písničku a už mi nabíhají různé nápady, které si musím hned zapisovat. Jednu choreografii dělám týden, jinou třeba jen hodinku. Styly mám ráda všechny, vždy to ale závisí na písničce. Když je krásná písnička, tak je mi jedno, jestli na to tančím merengue, cumbii, flamenco či pop.

Který song je mezi tvými klientkami ten nej? Asi jich je více, že?
Samozřejmě se to dost střídá. Většinou je to ale nějaká známá pecka. Svého času to byl Michel Telo, pak například Tacata – Tacabro, nyní získal popularitu song díky fotbalu – „Olé olé olé olé“. Ale myslím, že každá klientka si najde oblibu v něčem jiném.

Čekala jsi takový zájem o svoje videa na YouTube? A co tvoje klientky – rády natáčejí videa?
V žádném případě jsem takový zájem nečekala. Moje první video jsem natočila kvůli tréninku na vystoupení v jednom nově otevřeném wellness hotelu. To video vzbudilo zájem u mých klientek, které si oprašovaly kroky, které jim nešly a najednou koukám a mám tolik odběratelů. Dnes už to dělám hodně pro instruktory, píší mi z celého světa a občas mi i dají typ, na kterou písničku mám udělat choreografii. Moje klientky jsou různé, některé stydlivé, jiné vůbec ne…

Je určitě skvělé inspirovat ostatní.  Prozradíš, kdo inspiruje v Zumba® fitness tebe? 
Myslím si, že je potřeba stále někde hledat inspiraci. Inspiruji se mnohými instruktory, se kterými se pravidelně scházíme na tzv. inspiračních dnech. Zkušenosti získávám i na různých školeních, které navštěvuji a inspiruji se i na YouTube. Mou poslední velkou inspirací byl Corny Wellness  Marathon, kde jsem posbírala opravdu hromadu zkušeností od těch nejlepších jako jsou Alejandro Angulo, Beto Perez, Kass Martin aj.

Co považuješ za svůj největší  ZUMBA® úspěch?
Nevím jestli se to dá nazvat úspěchem, ale velkou ctí pro mě bylo stát po boku samotnému zakladateli Zumba® fitness Betovi. Zatančit si s ním a jeho skvělým týmem. Dále beru jako obrovský úspěch to, že jsou mé hodiny stále plné těch nejlepších klientek a občas i klientů. To bych s žádným jiným úspěchem nevyměnila!

Lucka na své lekci

Proč bys poslala lidi na hodinu Zumba® fitness?
Lidem bych tyto lekce doporučila, protože neznám lepší způsob kde se bavíte, spálíte tolik kilokalorií a udržujete se v kondici. A to vše najednou 😉

Děkujeme za rozhovor