Rozhovor s Tanyou Beardsley

Video ZDE

Překlad ( předem se omlouváme za ev. nepřesnosti):
Ahoj, tady je Tanya Beardsley ze Zumba Fitness a jsem tu s přáteli ze SHAPE.

Na Fitness jsem mám ráda pár věcí. Jednou z nich je, že musíte uvolnit svou mysl předtím než uvolníte své tělo. Když máte uvolněnou mysl, všechno se dá do pohybu.

Myslím, je jakýkoliv pohyb lepší než žádný. Nejčastějším problémem všech lidí je vůbec s ním začít. Ale když to uděláte, zjistíte že je to vlastně zábava. Je to všechno jen o začátku!

Inspiraci se pokouším najít v mnoha věcech, v hudbě, v ostatních Zumba instruktorech, ale i v umění, rodině a ve věcech které dělám, ke kterým se později vracím a vše vyjadřuji prostřednictvím pohybu.

Pracovala jsem v posilovně na Floridě, když mi lidé začali vyprávět o Zumbě a o Zumba videích. Jako fitness trenérka a tanečnice jsem byla zvědavá. Ve volném čase jsem si pustila Zumba video. Zumbu jsem si zamilovala do půl možná do jedné minuty. Začala jsem hledat informace, absolvovala jsem první kurzy, tvrdě jsem na sobě pracovala. Milovala jsem to, a později se začaly dít kolem mě všechny ty věci.

Kromě toho, že jsme Zumba instruktorkou, učím tanec, připravuji páry na soutěže a na vystoupení. Zumba mě udržuje ve formě, díky ní si kontroluju váhu. 4 až 5krát do týdne chodím do posilovny. To mě činí psychicky odolnou. Myslím si, že silné tělo rovná se silná mysl.

Snažím se jíst každé 3 hodiny v malých množstvích. Někteří lidé se snaží nejíst, ale je velmi důležité jíst vždy před tréninkem i po něm. Vždy před tréninkem nebo hodinou si většinou dávám proteinový koktejl, který mi dodá energii, kterou pak spotřebuji na Zumbě.

Mým fitness idolem kromě mé mámy, a samozřejmě Beta, je i můj bratr. Je pro mě zdrojem inspirace. Posouvá své tělo a mysl na absolutní hranici. I já bych ráda šla tímto směrem. Moje máma závodí ve fitness a pracuje na několika Fitness programech. Já jsem nikdy nebyla úplný fitness instruktor, vždy spíše tanečnice, ale teď už rozumím kolik práce a pozornosti to vyžaduje. Takže mám k tomu mnohem větší respekt.

Neumím ani vysvětlit, jaké to je být na pódiu s osobnostmi jako Wyclef Jean. Je to pro mě opravdu obrovská věc. Je to super mít fotoalbum plné vzpomínek, které jednou ukážu svým dětem.