Kdo jsou Gitanas?

Na letošním ZIN™ Day v Praze 10.11. vystoupil se svojí choreografií slovenský tým Surprise Slovak ZIN™ Crew, který skutečně překvapil! Přivezl nádherný reggaeton Baila Morena a je téměř k neuvěření, že hlasy z tohoto songu pocházejí ze Slovenska. Možná se vám poštěstí a zacvičíte si ho také na vaší lekcí Zumby.

Slovenský tým licencovaných Zumba® instruktorů
Surprise Slovak ZIN™ Crew

Janette Leszková
Mário Marcinek
Iveta Láska
Juraj Okoši
Soňa Gáborová
Ivan Ligart
Dénes Jánosdeák
Olga Bartalská

 

Písničku Baila Morena nazpívalo duo mladých žen, které si říkají Gitanas, společně s rapperem Kali. V roce 2010 se Gitanas úspěšně probojovali do semifinále slovenské Talentmanie. A jak k tomu vlastně došlo, že se na jejich písničku cvičí Zumba? Zeptala jsem se přímo Gitanas.

Jste evidentně zkušené zpěvačky, jak začala vaše hudební kariéra?
Klaudia: Jmenujeme se Klaudia Farkašová a Adriana Drafiová. Pěveckou kariéru jsme začali každá zvlášť asi v 18 letech. Potom co jsme nasbírali zkušenosti po Evropě, jsme se setkali za docela zvláštních okolností. Na jedné diskotéce Adrika zpívala, ale musela náhle odejít kvůli nemocnému synovi, a já jsme za ní odzpívala večer. No a od té doby jsme už 5 let nerozlučná dvojice. Máme i podobnou osobní zkušenost. Adriku opustil přítel ještě před narozením syna a já byla tenkrát čerstvě rozvedená.

Dověděla jsem se na ZIN™ Day, že chodíte na Zumba lekce – co se vám na Zumbě líbí?
Adrika: Do Zumby jsme ze zamilovaly hned napoprvé a to právě pro tu hudbu, vášeň a temperament, který z ní sálá. Naše oblíbená instruktorka je Janette Leszková, chodíme k ní asi 2 roky.

Jak vás napadlo složit song pro Zumbu?
Klaudia: Naše vycházející album bude velmi různorodé. Nazpívali jsme si na něj i reggaeton a hned nás napadla Zumba, to spojení se přímo nabízelo. No a Janette k tomu vytvořila perfektní choreografii.

Plánujete nějaké další songy pro Zumbu?
Adrika: Jednoznačně ano, protože jste skvělí lidé, kteří cítí hudbu stejně jako my a nám bude ctí, když budete na naše písničky tancovat.

Můžeme si koupit nějaké Vaše album?
Klaudia: Naše sólové album vyjde na začátku prosince a bude k dostání i v České republice. Bude na něm i Baila Morena!

Song Baila Morena

Song Baila Morena

Song Baila Morena s choreografií od  Surprise Slovak ZIN™ Crew

Chcete vědět více o Gitanas? Staňte se fanoušky jejich Facebookové stránky Gitanas Music page

Po e-mailu s Gitanas hovořila Lenka Šnajdrová