Jaké boty na Zumbu?

Jdete poprvé na Zumbu? Pokud nevíte, zda je to sport právě pro Vás, nemusíte mít hned super boty, stačí klidně staré kecky. Na Zumbu určitě nechoďte v sandálech nebo lodičkách. Obuv by měla být samozřejmě čistá a nedělat černé šmouhy na podlaze. Jestli ovšem začnete cvičit pravidelně, pak se vyplatí do dobrých bot investovat. Jaké požadavky by měla bota splňovat?

  • tlumit nárazy
  • zajistit flexibilitu nohy
  • udržet zpevněný kotník
  • být pevné, ale přitom lehké

5270-tanecni-sneakers-wave-fialovaNeuděláte chybu,  když sáhnete po sálových botách od dobré značky. Boty si pečlivě vyzkoušejte, dejte pozor, aby nebyly příliš „těžké“ a dobře se odlepovaly od podlahy. Velkou výhodou je, pokud se na špičce bez potíží otočíte o 360°.  Některé známé sportovní firmy vyrábějí i boty přímo s označením „dance“ v názvu, ve značkové prodejně Vám rádi poradí. Výborné jsou i taneční tenisky (tzv.dansneakers) nebo některé typy bot na jazzový tanec (jazz sneaker). Jsou šity tak, že umožňují otočky a skluzy, ale přitom poskytují noze dostatečnou oporu.

Investice do kvalitní obuvi se pohybuje okolo 1500 Kč. Dobré botky se dají koupit v akci  i pod 1000 Kč, cena speciálních dansneakers se může vyšplhat přes 2000 Kč. Pokud kupujete botky přes internet, pozor na číslování, ne vždy odpovídá tomu českému.

Kde můžete nakoupit přes internet: Feel Joy.cz, před nákupem koukněte na praktickou tabulku velikostí, aby vám botky dobře sedly!


 

One thought on “Jaké boty na Zumbu?

  1. Ahoj, koukala jsem na ty boty na hubnutí a píšou, že se nehodí na rychle pohyby.
    Boty Reebok EasyTone se kvůli své nestabilitě nedoporučují brát na sport jako je tenis nebo basket, kde je nutné dělat rychlé pohyby do stran, noha by se ti v nich mohla zvrtnout a poranit.