Vyloženě ženské téma

Na Zumbu chodí v Čechách převážně ženy a Zumba je náročná sportovní aktivita. Z předchozí věty vyplývá skutečnost, že téměř 100% účastníků lekce Zumby potřebuje sportovní podprsenku s vysokou mírou opory.

Sportovní podprsenky jsou vyrobeny tak, aby se maximálně zvýšila opora prsou a snížila možnost nárazu. Kůže prsou a kožní vazivo nenabízí dostatečnou oporu při aktivitě. Opakované prudké pohyby zvyšují možnost přetažení a trvalého svěšení prsou. Sportovní podprsenka je vhodná i pro ženy s menším objemem hrudníku. Běžná podprsenka se slabou oporou může způsobit napětí a tlak v horní části zad a na krku.

Vybrat správnou sportovní podprsenku není jednoduché. Naprostým základem je si podprsenku zkusit, a pokud se v ní necítíte pohodlně, rozhodně nekupovat, i kdyby byla zadarmo. Nepohodlí během lekce vám může naprosto zkazit radost z pohybu.


Podprsenka Zumba V-Bra

Základní typy sportovních podprsenek jsou dva. První typ je vyroben z velmi elastického materiálu, které pohodlně prsa stlačuje, aby nebyla volná. Tento typ sportovních podprsenek se hodí ženám s malými až středními prsy. Ženám s většími prsy se doporučuje podprsenka s oddělenými košíčky, jedná se vlastně o více vyztuženou verzi běžné podprsenky, která je vyrobena z materiálu vhodného pro sport. Oporu zvýší typ podprsenky Racerback (s překřížením na zádech). Podprsenku vybíráme také podle toho, zda ji budeme nosit samostatně jako top, nebo klasicky jako spodní prádlo.

Kvalitní sportovní podprsenka není levná záležitost, a aktivní zumbařky potřebují obvykle více než jednu, takže i cenu je třeba brát v úvahu. Investice nemusí jít do tisíců.

Např. v Marks&Spencer se dají koupit pěkné podprsenky za cenu kolem 550 – 600Kč.


Extra High Impact Non-Wired Racerback Sports Bra- Marks&Spencer


High Impact Non-Wired Sports Bra - Marks&Spencer

Ženy, máte oblíbenou prověřenou značku? Doporučte ostatním!